ŚLT '98 - porażka w "jaskini lwa"

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: niedziela, 01, kwiecień 2012

Ajaks w sobotę udał się na mecz do Wodzisławia Śląskiego. Gospodarz meczu "Odra"- to lider, który nie stracił jeszcze punktu!

"Na papierze" jedyny słuszny wynik tego pojedynku, to wysoka wygrana nad ekipą z Częstochowy. Szkoda pierwszych 30 minut meczu (2-0 dla Odry), w których, pomimo sporego zaangażowania,  brakowało przekonania o możliwości "ugryzienia" lidera i prawdopodobnego Mistrza Śląska.

Od owej 30 minuty mecz się wyrównał. Odra dalej lepiej operowała piłką i miała więcej okazji, ale Ajaks zaczął również dochodzić do głosu. Tym bardziej, że silny wiatr w drugiej połowie bym naszym sprzymierzeńcem.

Niestety, z ciężkiego terenu wywozimy bagaż straconych 3 goli. Gra wstydu nie przynosi, gdyż jeśli skopiować ją na inne mecze, to zdobędziemy jeszcze wiele punktów tej wiosny! Jednak musimy pamiętać, że prócz zaangażowania i konsekwencji, potrzeba jeszcze wiary od pierwszej do ostatniej sekundy meczu!!!

Odra Wodzisław Śląski 3 : 0 Ajaks