ŚLT - Ruch Chorzów - Ajaks I '98

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: wtorek, 07, czerwiec 2011 Drukuj E-mail

Mecz z Ruchem zaczęliśmy z takim impetem, że jeśli ktoś nie widziałby, to pomyślałby, że to gracze w bordowych strojach są w czubie tabeli. Mimo ogromnej przewagi, pierwsze wyjście (wybicie) z piłką z połowy Ruch kończy golem. Ajaks nie zwalnia tempa, jednak sytuacja się powtarza i mamy 0-2. Dramat wydaje się być opanowany, zdobywamy dwa gole (Matyja i Struś), by za chwilę znów dać się zaskoczyć zwykłym wybiciem piłki do przodu.

Do przerwy mamy wynik 2-5. W drugiej połowie Ruch doszedł do głosu. Tym razem Chorzowianie byli stroną posiadającą inicjatywę. Ajaks jednak walczył dzielnie. Mimo tego, katastrofa z tyłu trwa, a jej zwieńczeniem jest gol samobójczy w doliczonym czasie gry. Wynik 2-8 jest mocno krzywdzący i nie przedstawia obrazu z boiska, ale w końcowym rozrachunku liczą się gole, nie gra!

Miejmy nadzieję, że gra obronna, podobnie jak stało się to z grą ofensywną, ulegnie szybkiej i radykalnej poprawie!

Ruch Chorzów 8 : 2 Ajaks I