VIII Turniej o puchar Studioemka za nami

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: czwartek, 01, marzec 2012 Drukuj E-mail

W sobotni dzień, obyła się VIII edycja zmagań młodych piłkarzy o Puchar STUDIOEMKA.
Tym razem w szranki stanęły ekipy z regionu. Zmiana nastąpiła jednak w kategorii wiekowej - zaproszone został drużyny trampkarzy '97 i młodsi.

  • STRADOM Częstochowa
  • VICTORIA Częstochowa
  • WARTA Mstów
  • ORZEŁ Kiedrzyn 
  • AJAKS '98 Częstochowa

Ajaks w pierwszym meczu turnieju pokonał Stradom 2-1,  po golach Dzięcioła i Jaronia. W drugim naszym meczu nie sprostaliśmy mocnej tego dnia Victorii i gładko ulegliśmy aż 0-4. Trzecia kolejka, to dobry mecz, ale przewaga nie została udokumentowana bramkowymi sytuacjami i stąd remis 0-0 z Orłem.

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z ekipą ze Mstowa. Na czwartkowym treningu w "mini" sparingu Warta gładko zaaplikowała nam 4 gole. Tym razem, to jednak Ajaks miał możliwość przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak akcja trzech na bramkarza nie zakończyła się golem. Warta za to gola zdobyła i wygrała 1-0.

W bezpośrednim meczu Warta uległa Victorii 0-2 i to zdeterminowało pozycję tych dwóch ekip w turnieju.  O 3. miejscu decydować musiał ostatni podpunkt regulaminu, rozstrzygający ostateczną pozycję - rzuty karne. W tej loterii lepszy okazał się gospodarz wygrywając 4-3.

Ostateczna kolejność:

  1. VICTORIA
  2. WARTA
  3. AJAKS
  4. ORZEŁ
  5. STRADOM

Najlepszy zawodnik: E. Mazanek (Warta)
Najlepszy strzelec: K. Kasprzyk (Victoria)
Najlepszy bramkarz: Ł. Zalfresso-Jundziłło (Ajaks)

Nagrody dodatkowe dla wymienionej trójki oraz upominki dla trenerów zasponsorował sklep rowerowy Orbea iRowery (Częstochowa, ul. Wilgowa 65a)

KOLEJNY RAZ DZIĘKUJEMY SPONSOROWI IMPREZY - FIRMIE STUDIOEMKA!!!