Młodzik D1 2002: Trzecie miejsce w Bełchatów CUP

Kategoria: Ajaks 2002 Opublikowano: poniedziałek, 19, styczeń 2015 P. Puchała Drukuj E-mail

W minioną niedzielę (18.01.2015 r.) braliśmy udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej "Bełchatów CUP 2015". Po całym dniu piłkarskich zmagań, stanęliśmy na najniższym stopniu podium.

Turniej rozpoczynały zmaganie grupowe, w których wygraliśmy wszystkie trzy spotkania i z kompletem punktów, awansowaliśmy do półfinału z I miejsca.

W meczu o finał ponieśliśmy, jedyną jak się później okazało, porażkę w całej imprezie i do finału zamiast nas awansowali gospodarze. Meczem o III miejsce wróciliśmy na zwycięskie tory, pokonując drużynę Mazovii Tomaszów Mazowiecki.

Pomimo niedosytu związanego z półfinałową porażką, można być zadowolonym z postawy całej drużyny.

Ajaks pokazał się z dobrej strony, zarówno pod względem piłkarskim, jak i ambicjonalnym, dlatego całej drużynie należą się brawa za niedzielne występy.

Powód do radości przynoszą również statystyki:

  • byliśmy drużyną, która zdobyła najwięcej bramek w turnieju - 9
  • byliśmy również drużyną, która straciła ich najmniej - 2
  • nasz zawodnik Piotr Ostrowski zdobył tyle samo bramek(4) co "Król strzelców" turnieju, ale drużyna konkurenta została sklasyfikowana wyżej od nas i to on mógł cieszyć się z tego tytułu.

Wyniki turnieju:

Grupa A

  • GKS II Bełchatów - Mazovia 0:3
  • Ajaks - Talent Białystok 3:0(2x Ostrowski, A.Rybaniec)
  • GKS II - Ajaks 1:4(2x Lampa, Ostrowski, Piaskowski)
  • Mazovia - Talent 1:0
  • Talent - GKS II 1:0
  • Mazovia - Ajaks 0:1(br. sam.)

Grupa B

  • Start Łódź - Raków 0:1
  • GKS I Bełchatów - SMS Łódź 2:2
  • GKS I - Start 2:1
  • SMS - Raków 1:3
  • Raków - GKS I 1:0
  • SMS - Start 0:0

Półfinały B

  • Talent - Start 2:1
  • SMS - GKS II 2:0

Półfinały A

  • Raków - Mazovia 1:1(k.4:3)
  • Ajaks - GKS I 0:1

Mecze o miejsca:

  • VII Start - GKS II 0:3
  • V Talent - SMS 2:0
  • III Mazovia - Ajaks 0:1(Ostrowski)
  • I Raków - GKS I 0:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. GKS I Bełchatów
  2. RKS Raków Częstochowa
  3. UKS Ajaks Częstochowa
  4. AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki
  5. AP Talent Białystok
  6. SMS Łódź
  7. GKS II Bełchatów
  8. Start Łódź

Ajaks: Morawski, Garbowicz, Ciszewski, Kania, Piaszczyk, Aluk, Ostrowski, Kosin, Lutak, Rybaniec Jan, Piaskowski, Lampa oraz Rybaniec Antoni i Bańka Adam z Ajaksu 2003.

Trener Paweł Puchała

Brawo DRUŻYNA!