Obóz Ajaks 2022 - dzień 6

Kategoria: Galeria Opublikowano: poniedziałek, 08, sierpień 2022 Drukuj E-mail

Już z samego rana zawodnicy pod wodzą trenerów udali się na wyprawę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Chłopcy oglądali sztabki złota w kopalni, a także dowiedzieli się wielu ciekawych faktów od przewodnika na temat złota i samej kopalni. Pokonali pieszo trasę prowadzącą do naturalnego, podziemnego wodospadu i poczuli się jak górnicy wracając kolejką, której stukot ogłuszył nawet najbardziej odpornych. Na koniec było bicie monet i zakup pamiątek, a co niektórzy prawie zanurkowali w zbiorniku wodnym, żeby wyłowić zanurzone tam monety. Na szczęście nie było tam głęboko, ale ubrania trzeba było wysuszyć.

Wizyta w Osadzie Średniowiecznej to przeniesienie się w czasie. Chłopcy dowiedzieli się jak działa studnia czy kierat oraz poszukiwali złota w specjalnych korytach. Karmili też zwierzęta, zapewne też średniowieczne, a na koniec przeszli labirynt strachu, by trafić w ręce kata. Ci, którzy byli niegrzeczni spędzili trochę czasu przykuci do krzesła z kolcami, a najmniejszym kat zaproponował zwiększenie wzrostu poprzez rozciąganie w odpowiedniej maszynie. Na koniec chłopcy dostali specjalny prezent od kata czyli WOLNOŚĆ i udali się z radością do hotelu na wymarzony obiad.

Po pysznym rosołku i schabowym, a potem kolejnym treningu przyszedł czas na modlitwę. Nieliczni zawodnicy z drużyny 2010 reprezentowali uczestników obozu na mszy świętej w kościele. Zabytkowy kościół w centrum miasta był warty zobaczenia, tym bardziej, że w pierwszą niedzielę miesiąca było wystawienie sakramentu.

Po zaciętym pojedynku udało się wyłonić zwycięzcę Turnieju Tenisa Stołowego w roczniku 2008/2009/2007 i 2006. I miejsce obronił "Mocarny Janek" czyli Janek Gruca, II miejsce zajął Krzysztof Stanek, III miejsce Antoni Ślemp, a IV przypadło dla Bartka Włocha. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.