Rocznik 2005 brał udział w Turnieju w Czechach!

Kategoria: Ajaks 2005 Opublikowano: niedziela, 28, luty 2016 K. Kotarski Drukuj E-mail

20 lutego nasza drużyna udała się do Czech na turniej w miejscowości Hlucin. Nasi chłopcy walczyli bardzo dzielnie dzięki czemu zajeli 8 miejsce w stawce 10 zespołów. Jak to mawiają pierwsze koty za płoty. Mimo 8 miejsca należy pogratulować chłopcom zaangażowania i woli walki. Niestety w niektórych meczach brakowało szczęścia oraz doświadczenia.

W pierwszym meczu przegraliśmy nieznacznie z gospodarzami turnieju, drużyną z Hlucina 2:1. To my jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie po bramce Marcela Stachery. Długo utrzymywał się wynik 1:0 dla nas, niestety dwa błędy w końcówce spowodowały stratę 2 bramek i przegraną na inaugurację turnieju.

Ajaks 1 : 2 FC Hlucin II
Stachera

Drugi mecz to spotkanie z jednym z faworytów turnieju czyli zespołem Lokomotivu Trnava, którzy w ogólnym podsumowaniu zajęli 2 miejsce. Początek należy do nas. Po dwóch bramkach Oliwiera Rajcy wychodzimy na prowadzenie 2:0 i ku zaskoczeniu wszystkich prowadzimy z jednym z faworytów. Kolejne minuty meczu to kolejna bramka dla nas strzelona przez Miłosza Szałaja i nasza wygrana stała się faktem. Goście w końcówce strzelają bramkę ma 3:1 i wygrywamy mecz.

Lokomotiva Trnava 1 : 3 Ajaks
Rajca 2, Szałaj

Po dobrym drugim meczu przyszedł czas na mecz z najsłabszą ekipą tego turnieju czyli zespołem Odra Petkovice. Strzelamy szybko 2 bramki autorstwa Miłosza Szałaja i wydaje się, że jest po meczu. Niestety brak skupienia oraz doświadczenia powoduje, że tracimy 2 bramki i mecz kończy się remisem 2:2, a nam uciekają potrzebne punkty.

Ajaks 2 : 2 Odra Petrkovice
Szałaj 2

W ostatnim meczu grupowym podejmowaliśmy zespół Lisen Brno. Po raz kolejny wychodzimy na prowadzenie 1:0 za sprawą Marcela Stachery, by minutę później stracić bramkę na 1:1. Chłopcy nie załamali się, co przyniosło efekt drugiej bramki strzelonej przez Miłosza Szałaja. Prowadzenie 2:1 utrzymywało się dość długo, jednak to bardziej doświadczona z Brna strzeliła kolejne bramki i wygrała mecz 7:2.

Lisen Brno 7 : 2 Ajaks
Stachera, Szałaj

Grupa B

 • Lisen Brno - Lokomotiva Trnava 1-1
 • Ajaks Częstochowa - FC Hlucin II 1-2 
 • Odra Petrkovice - Lokomotiva Trnava 1-4 
 • FC Hlucin II - Lisen Brno 0-7 
 • Lokomotiva Trnava - Ajaks Częstochowa 1-3 
 • Odra Petrkovice - Lisen Brno 0-6 
 • Ajaks Częstochowa - Odra Petrkovice 2-2
 • FC Hlucin II - Lokomotiva Trnava 3-4
 • Lisen Brno - Ajaks Częstochowa 7-2
 1. Lisen Brno 10 pkt 21-3 
 2. Lokomotiva Trnava 7 pkt 10-8
 3. FC Hlucin II 6 pkt 8-13
 4. Ajaks Częstochowa 4 pkt 8-12
 5. Odra Petrkovice 1 pkt 4-15

Grupa A 

 • FC Hlucin - Slovan Havirov 1-1 
 • ROW Rybnik - Sokol Hat' 3-0 
 • Forteca Świerklany - FC Hlucin 1-0 
 • ROW Rybnik - Slovan Havirov 2-0 
 • Sokol Hat' - Forteca Świerklany 0-8 
 • FC Hlucin - ROW Rybnik 2-2 
 • Slovan Havirov - Sokol Hat' 9-0 
 • ROW Rybnik - Forteca Świerklany 1-0 
 • FC Hlucin - Sokol Hat' 10-0 
 • Forteca Świerklany - Slovan Havirov 4-1
 1. RKP ROW Rybnik 10 pkt 8-2 
 2. Forteca Świerklany 9 pkt 13-2 
 3. FC Hlucin 5 pkt 13-4 
 4. Slovan Havirov 4 pkt 11-7 
 5. Sokol Hat' 0 pkt 0-30
 • Półfinał: RKP ROW Rybnik - Lokomotiva Trnava 0-2 
 • Półfinał: Forteca Świerklany - Lisen Brno 3-2
 • o 9 miejsce: Sokol Hat' - Odra Petrkovice 4-1 

o 7 miejsce:

Slovan Havirov 6 : 2 Ajaks
 • o 5 miejsce: FC Hlucin - FC Hlucin II 5-0 
 • o 3 miejsce: RKP ROW Rybnik - Lisen Brno 2-1 
 • o 1 miejsce: Forteca Świerklany - Lokomotiva Trnava 2-1
 1. Forteca Świerklany
 2. Lokomotiva Trnava 
 3. RKP ROW Rybnik 
 4. Lisen Brno 
 5. FC Hlucin 
 6. FC Hlucin II 
 7. Slovan Havirov 
 8. Ajaks Częstochowa 
 9. Sokol Hat' 
 10. Odra Petrkovice

Chłopcy zdobyli bardzo dużo doświadczenia, zobaczyli jak gra się w Czechach, gdzie dominuje dość ostry styl. Warto wspomnieć że  w naszej drużynie wystąpiła dwójka bramkarzy z zaprzyjaźnionego RKP RYBNIK, za co serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy wysokiego 3 miejsca.

W naszych szeregach dzielni walczyli dwaj zawodnicy z rocznika '06 Miłosz Szałaj strzelec 4 bramek oraz Marcel Stachera strzelec 3 bramek. Serdecznie dziękujemy im za pomoc! 

Skład naszego zepołu: Oliwier Rajca, Miłosz Szałaj, Marcel Stachera, Max Głowacki, Jan Kielichowaski, Eryk Wieczorek, Krzyś Wolski, Patryk Stępień, Kuba Kamiński, Łukasz Pazera plus Piotrek Salamon i Tomek Satan (Row Rybnik)

Trener- Krystian Kotarski